Hajhullás okai

Naponta körülbelül 50-100 hajszálat veszítünk és legtöbbünk számára ez nem probléma, mivel a haj visszanő. Néhány ember számára azonban a haj újranövekedése nem lehetséges. A hajhullás legismertebb és leggyakoribb okai a következők: genetika, életkor, stressz, és hormonális változások, egészségügyi problémák.

Hogyan védekezzünk a hajhullás ellen? Végezzen hajhullás kezelést!

Az egyik legnépszerűbb hajhullás elleni kezelés világszerte a lézerterápia.

1. Örökletes hajhullás

Azt látja, hogy hajvonala egyre jobban visszahúzódik halántéknál és a fejtetőn, maradék haja „M” betűt formál? Nőként azt tapasztalja, hogy, bár a hajvonala megmarad, de fejtetődön látványosan ritkul a hajad? Ez valószínűleg az Androgenetikus Alopecia, vagyis az örökletes hajhullás. 

Az Androgenetikus Alopecia férfiakra és nőkre egyaránt jellemző betegség, amikor genetikai és hormonális tényezők miatt lassan kezdődő hajritkulás és kopaszodás megy végbe. Mivel genetikai betegségről beszélünk, gyakran a családban másoknál is megfigyelhető a hajszálak vékonyodása és az egyes szőrtüszők elhalása az évek során.

A lézeres terápia lassítja a hajhullást, serkenti a haj növekedését és növeli a haj sűrűségét. Serkenti a hajhagymákat, javítja a vérkeringést és csökkenti a DHT szintet.

2. Foltos hajhullás

Látja és érzi, hogy vékonyodnak hajszálai és kihúzásuk nem fáj? Nem érez viszketést, fájdalmat és gyulladás sincs? Kerek vagy ovális, élesen körülhatárolt területen teljesen kopasz foltok jelennek meg a fejbőrén, szakállán vagy egyéb szőrös területeken? Ezek az Alopecia areata, vagyis a foltos hajhullás tünetei. 

Az Alopecia areata bekövetkezésekor a szervezet védekező rendszere tévesen támadja meg a hajhagymákat, ezzel hajhullást okozva. Bármilyen életkorú férfit és nőt érinthet, de leginkább a fiatal felnőttekre és gyermekekre jellemző. A foltos hajhullásban szenvedők 40-50 %-amég nem töltötte be a 21. életévét.

A lézeres terápia csökkenti a gyulladást és serkenti a hajhagymák és a sejtek anyagcseréjét és regenerálódását.

3. Átmeneti hajhullás

Amikor napi szinten jelentős mennyiségű (100-300, vagy több) hajszálat veszít el, és mindez nyugalmi fázisban történik, vagyis a hajszálak könnyen kihúzhatók, és a hajmosás, fésülködés vagy egyszerű érintés után is nagy mennyiségben maradnak a kézben vagy a fésűben, ön a Telogén Effluviumban, vagyis átmeneti hajhullásban szenved. 

A Telogén Effluvium bármilyen életkorú férfi és nő életében megjelenhet, akiket érzelmi stressz, hormonális ingadozások, betegség vagy trauma érint, de okozhatják gyógyszerek mellékhatásai is. A diffúz, tehát az egész fejbőrt érintő hajhullás gyakran stressz, betegség, terhesség után 2-3 hónappal kezdődik.

A lézeres terápia gyorsíthatja a haj visszanövését és erősíti a hajhagymákat. Serkenti a hajhagymák regenerálódását és növekedését, javítja a vérkeringést.

4. Szeborreás ekcéma

Viszket és vörösödik a fejbőröd, fehér és sárgás pikkelyek jelentek meg rajta és zsíros tapintást érzékelsz? A hámlás (korpa) a fül mögötti, szemöldök és az orr körüli területeken is megjelenik, esetleg hajhullást is érzékelsz? Ezek a Seborrheás dermatitis, vagy Szeborreás ekcéma jelei. 

A Seborrheás dermatitis férfiaknál és nőknél is előfordulhat, életkortól függetlenül. A gyulladt, korpás fejbőrt a faggyúmirigyek túlzott működése és élesztőgombák jelenléte okozza. 

A lézeres terápia csökkenti a bőrgyulladást, a területet fertőtleníti, és javítja a fejbőr egészségét.

A szeborrea gyakran fordul elő csecsemőkorban és gyakran spontán meggyógyul néhány hét vagy hónap alatt, a higiénia mindennapos betartásával, az érintett területek kezelésével és megfelelő étrendi módosításokkal.

5. Kemoterápia utáni hajhullás

Sajnos ez az, amivel mindenki tisztában van, aki egy ilyen kezelésen átesik. Ez a gyorsan bekövetkező, diffúz hajhullás a kemoterápia elkezdése után 1-3 héttel indul el, és nemcsak a fejbőrön, hanem a test többi szőrös területén is előfordulhat (szemöldök, szempillák, testszőrzet). 

A kemoterápia utáni hajhullás hirtelen jelentkező hajvesztés, mely a kemoterápia megkezdése után következik be. A rákbetegek hajhagymái a kemoterápiás kezelés miatt károsodtak a hajhagymáik, emiatt pedig hajhullást tapasztalnak. 

A lézeres terápia javítja a vérkeringést, segít a haj gyorsabb visszanövésében és a fejbőr, valamint a hajhagymák regenerálódásában.

Hogyan védekezhetünk a hajhullás ellen? Végezzen hajhullás kezelést! Az egyik legnépszerűbb hajhullás elleni kezelés világszerte a lézerterápia.

Ön is észrevette magán a hajhullás jeleit?

Ne várjon tovább, hiszen a hajhullás 5 éven belüli probléma esetén visszafordítható.

Jelentkezzen be egy személyre szabott hajdiagnosztikai konzultációra,  ahol szakértőink segítségével kiderítjük a hajproblémájának okát, ezzel megteszi az első lépést haj- és/vagy fejbőrproblémájának megoldása felé!